OnePlus SuperVOOC 80W araç şarjı duyuruldu

Alan

New member
Akıllı telefonlarda bugün 200W düzeyinde süratli şarj teknolojileri görüyoruz. Şarj adaptörleri ve kablolar yavaş yavaş bu yüksek düzeyleri karşılamaya başlarken araç içerisinde pek gelişme görmek mümkün olmuyor.

OnePlus SuperVOOC 80W araç şarjı özellikleri ve fiyatı

Otomobil üretimleri muhakkak dönemlerde olduğu için yeni bir süratle gelişen teknolojinin entegre edilmesi daha sonraki yıllarde oluyor. Örneğin kablosuz şarj teknolojisi araçlarda yaklaşık 1 yıl daha sonra kullanıma sunulmuştu.


Oppo Enco X2 Türkiye fiyatı belirtildi

1 gün evvel eklendiHızlı şarj konusunda da durum buna emsal. Güç transfer düzeyleri daima arttığı için arabaların de bu suratı yakalaması pek mümkün değil. Bu bakımdan üçüncü taraf tahliller öne çıkıyor.

OnePlus SuperVOOC 80W ismindeki araç şarjı uyumlu telefonların bataryasını 35-40 dakika civarında tam doldurabiliyor. Değerli özelliği SuperVOOC ile Oppo ve OnePlus telefonlarını desteklemesi. Çünkü araç ortasında 100W sunan şarj aksesuarları da mevcut.

SuperVOOC yanında USB-PD standardı ile de 30W transfer yapılabiliyor. USB-PD bugün bir epeyce akıllı telefonda ve hatta akıllı terminallerde de mevcut. bir daha VOOC süratli şarjı da destekliyor. Aksesuarın USB Tip-A çıkışından SuperVOOC, Tip-C çıkışından da USB-PD transferi yapılıyor. Birebir anda iki çıkış kullanılırsa transfer toplam 63W oluyor. OnePlus SuperVOOC 80W araç şarjı 40$ olacak satılacak.

Okumaya devam et...