Oxa ile teneffüs rutinlerinizi takip edin

Alan

New member
Günümüzde akıllı saatler yahut akıllı bileklikler ile bir hayli hayat işlevi takip edilebiliyor. bir daha de tek bir işlevin daha ayrıntılı takibi bu aygıtların biraz daha ötesinde bir husus. Burada devreye özel aygıtlar giriyor.

Oxa nedir?

İsviçre kaynaklı bir teşebbüsün eseri olan Oxa, fazlaca istikametli olarak kullanıcının nefes alıp verme döngüsünü detaylı bir biçimde takip eden birinci giyilebilir aygıt olma tezinde. 4 patenti olan eser diyaframa yakın bir yere tutturuluyor ve beden hareketlerinizi takip ediyor.

Batarya 24 saate yakın bir kullanım sunarken tam olarak dolması 2 saat 45 dakikada oluyor. Uyumlu uygulama sensörden aldığı bilgileri ayrıntılı bir biçimde tahlil ederek kalp ritmi de dahil bir fazlaca mevzuda gerçek vakitli istatistikler sunuyor. Bunları bilimsel datalarla karşılaştırarak gerilim düzeyi üzere bir fazlaca kıymeti de bulabiliyor. Ayrıyeten daha âlâ uyku için de teklifler sunuyor.

Kickstarter üzerinde dayanak arayan Oxa giyilebilir aygıt 239 avrodan başlayan bağış karşılığında armağan ediliyor. Uygulama ve uyumlu tşört de kutu içerisinde yer alıyor. Sevkiyatlar ise Mart ayında başlayacak.

Okumaya devam et...