People: Opera Balosu: Mutlu Yalancı Priscilla Presley ile dans ediyor

Neil

New member
İnsanlar
Opera Balosu: Mutlu Yalancı Priscilla Presley ile dans ediyor

Priscilla Presley, bu yılki Opera Balosu'nda Richard Lugner'ın yıldız konuğuydu. Fotoğraf

© Eva Manhart/APA/dpa

Viyana balolarıyla ünlüdür. En ünlüsü Perşembe günü yine bir kutuya 24.500 avroya kadar ödeme yapan 5.000'den fazla misafirin ilgisini çekti. Yüksek gelirliler operada kendi aralarındadır.

Önce Avusturya Federal Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen ile locasında küçük bir sohbet için, ardından doğrudan Devlet Operası sahnesine çıkıp sunucuları Richard “Mörtel” Lugner ile dans edecekler. Priscilla Presley için Viyana Opera Balosuna katılmak, uzak bir dünyayla temas kurmak anlamına geliyordu. ORF'de rock'n'roll efsanesi Elvis'in dul eşi, “Burası çok güzel, bir şekilde çok duygusal. Los Angeles'ta kesinlikle buna benzer bir şeyimiz yok” dedi. Akşamın sonunda 78 yaşındaki oyuncu, fotoğrafçıların fenerleri altında Lugner'la birlikte Sinatra'nın her zaman yeşil kalan “Gecedeki Yabancılar”ına doğru birkaç yavaş tur attı. 91 yaşındaki Lugner kulaktan kulağa gülümsüyordu.

Krizdeki bir dünyada 66. Viyana Opera Balosu bir kez daha sinyalini verdi: Hala geleneksel ve şenlikli bir kutlama var, zenginlerin, güzellerin ve kendilerini öyle görenlerin kutlamaları var ve buna karşı yalnızca Komünist Gençlik'ten birkaç gösterici var. Kapıların önünde barışçıl protestolar yapılıyor. Moda tasarımcısı ve Opera Balosu müdavimi Harald Glööckler televizyonda “Bu topun var olması çok güzel, özellikle de şu zor zamanlarda. Güzeli çoğaltmak için güzele konsantre olmalısınız” dedi. “Soru her zaman şu: Opera Balosuna hâlâ ihtiyacın var mı? Evet, elbette ona ihtiyacın var, çünkü güzel şeylere ihtiyacın var.”

En pahalı kutu 24.500 euro

Festival bu kez, diğer şeylerin yanı sıra Letonyalı yıldız mezzo-soprano Elina Garanca'nın seslendirdiği opera aryalarıyla açıldı. Giriş biletine 385 avro, en pahalı kutuya ise 24 bin 500 avro ödeyen 5 bin 150 misafir, etkinliği saygıyla dinledi ve heyecanlandı. Ziyaretçiler arasında İtalyan sinema yıldızı Franco Nero'yu (“Django”) da locasına davet eden girişimci Markus Deussl'un konuğu halk müzisyeni Heino ve komedyen Oliver Pocher da vardı. Heino'ya yapılan davetin amacı, üç ay önce ölen eşi Hannelore'un kaybından dikkatleri dağıtmaktı.

ORF'den Heino, “Hannelore beni şimdi burada görmekten mutlu olurdu. Beni asla yasaklamazdı. Bu yüzden buraya iyi bir hisle gittim” dedi. Ancak 85 yaşındaki dans etmek istemedi. En kötü dansçılardan biridir. “Hiç dans etmedim çünkü her zaman müzik çalıyordum. Hiç bu işe girmedim.”

Lugner, Presley'i “rüyalardaki kadın” olarak tanımladı

Pocher'ın yanında eski karısı Sandy Meyer-Wölden vardı. İkisi çok dost canlısıydı. Genellikle cesur bir söz söylemekten asla çekinmeyen Pocher son derece uysaldı. Her şey harika. “Hiçbir olay yok, herkes benden çok heyecanlandı.” Komedyen, özellikle çok özel bir geziden önce çok kalın bir sesle mücadele etti: Las Vegas'taki Hard Rock Café'de bir gösteri, Opera Balosundan sadece 24 saat sonra planlandı. 45 yaşındaki oyuncu, “Bugün Opera Balosu, yarın Las Vegas, hayatım işte bu kadar çılgın” dedi.

Lugner'in yanındaki locada top erkek model Papis Loveday büyük ilgi gördü. 47 yaşındaki Senegalli, mücevherlerle süslü bir karnaval maskesini andıran son derece göz alıcı bir başlık taktı.

30 yılı aşkın bir süredir ünlü konukları bilinmeyen bir meblağ karşılığında locasına davet eden Lugner'ın bakış açısına göre, Priscilla Presley doğrudan bir hit oldu. Girişimci, oldukça çekingen, neredeyse donmuş yüz ifadelerine rağmen çekicilik yaymayı başaran Amerikalı hakkında coşkuyla “Rüya gibi bir kadın. O çok güçlü” dedi. Priscilla Presley için kısa bir geceydi. Pocher'a benzer şekilde, Cuma günü sabah 7 civarında ABD'ye giden uçağa yetişmesi gerekiyordu.

dpa

#Konular