Teknolojiden uzak kalarak çocuklarımızı nasıl büyütürüz?

Felaket

New member
Çocuklar genelde ilgi çekici her zaman gördüğünden daha farklı bir şeyler ile uğraşmak ister. Hepimiz çocukluk geçirdik bazılarımız güzel bazılarımız acı bazılarımız ikisini birlikte ama en önemlisi hepimiz o duyguyu yaşadık. Her zaman bizde olandan daha fazlasını istedik. Çünkü çocuktuk, çocuklukta bunu gerektirir zaten.

Eskiden olsa ayıcık, araba vs. diyebilirdik ama şimdiki zamanda çocukluk söylenince akla direk oyunlar tabletler geliyor ve bu da bizi teknolojiye yakın olmamızı sağlıyor. Günümüzde herkes çocuklar için ne yapılacağını az veya çok bilir. Kimisi direk çizgi film açıp başından salmak ister, kimi ise kendisinde izlemekten zevk alabileceği bir şey açar ve birlikte izlerler, zaten önemli olanda çocukların mutlu olması değil mi?

Evet çocukların mutlu olması her şeyden önemli demişsinizdir içinizden, ama onları teknolojiden ne kadar uzak tutarak büyütürsek o kadar güzel, verimli, mutlu bir çocukluk geçirebilirler. Teknolojiden uzak kalarak çocuklarımızı nasıl büyütürüz? Toprak’ta oynamasını sağlayarak, dışarıda sokakta arkadaşlarıyla, doğanın güzelliğiyle beraber oynatarak, onu sabit bir yere kapatarak onun sadece ruhunu belli bir şeye sabitlemiş oluruz ve bu yüzden çocuklar için en önemli olan oyun onun serbest kalmasıdır. Eğer çocuğunuzu teknoloji ile büyütmek istiyorsanız da bu sizin gözetiminiz altında olmalıdır. İnternette binlerce eğitici oyunlar var severek saydırarak matematiği öğreten, araba yarışı, kavga olmadan nasıl yaşanacağı vs. eğer araştırma yapılırsa bir çok seçenek olduğu çıkacaktır.