Ukraynalı masa tenisçi altın madalyasını açık arttırmaya çıkardı

Fiona

New member
Ukraynalı atlet, Rus akınlarında binası yıkılan mezun olduğu üniversiteye takviye olmak gayesiyle satışa çıkardığını duyurdu.

Rusya’nın Ukrayna’ya açtığı savaş devam ederken, sportmen Marina Litovchenko, Ukrayna’nın Harkov kentinde savaşta binası yıkılan ve mezunu olduğu üniversiteye yardım etmek maksadıyla Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda kazandığı altın madalyasını açık arttırma yöntemiyle satışa çıkardı.

Madalyanın kendisi için fazlaca bedelli olduğunun altını çizen Marina Litovchenko, “Spor benim hayatım, ömrüm ise gayrettir. Burada yanımda takviye olması epeyce kıymetli. Üniversite uzun vakittir benim yanımda. Bundan dolayı ben binası yıkılan, öğrencilerinin ve öğretmenlerinin her gün yardıma muhtaçlığı olduğu üniversiteme yardım etmeye karar verdim. Ödüllerim içinde en değerli olan Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda kazandığım altın madalya ödülümü, üniversitenin yaşaması ve çalışabilmesi için satmaya karar verdim” diye konuştu.

NİSAN SONUNDA KADAR DEVAM EDECEK

Madalyayı yarı finalde Rusya’dan 2 sporcuyu 3-0 yenerek kazandığını aktaran Marina Litovchenko, “Bugün benim üniversitem ve Harkov kentim direniyor. Haydi bir arada ayakta kalmasına yardımcı olalım. Açık arttırmaya katılmak isteyen herkes toplumsal medyadaki bu gönderimin altına yazabilir ya da bana özelden ileti atabilir. Madalyanın başlangıç fiyatı 10 bin dolardır ve açık arttırma 30 Nisan’a kadar devam edecektir. Ayrıyeten üniversiteme takviye olmak isteyen herkes Üniversite Mezunlar Derneği’ne bağışta bulunabilir. Bağış yapanlara ondan sonrasında imzalı kartpostal göndereceğim” tabirlerini kullandı.