Xiaomi’den aygıtları zihin gücüyle denetim etmeyi sağlayan baş bandı: MiGu

Alan

New member
Yenilikçi bir eser olan Xiaomi MiGu kullanıcıların akıllı mesken mamüllerini beyin dalgalarını kullanarak zihinleriyle denetim etmelerini sağlayacak bir baş bandı olarak tanımlanabilir. Ütopik aygıt, Xiaomi Group‘un üçüncü çevrimiçi hackathon’unda birincilik mükafatını kazanan projenin bir modülü.

Intel, Wi-Fi 7 yarışında Apple’ı geçti

19 sa. evvel eklendi

yaşamı kolaylaştırması amaçlanıyor

Xiaomi MiGu
baş bandının, kullanıcıların akıllı konut mamüllerini zihinlerinin gücüyle denetim etmelerine müsaade vermekle kalmayıp, hem de beyin dalgalarını kullanarak sürüş sırasındaki yorgunluğu da takip edeceği söyleniyor. MiGu baş bandının geliştiricileri, cihazın elektrik sinyallerini almaya yardımcı olan üç noktası olduğunu iddia ediyorlar.

Ürünün, noktalar içindeki potansiyel farkı kullanarak kullanıcının EEG‘sini (elektroensefalografi) okuyabileceği belirtiliyor. Projenin mühendisi, her insanın daha doğal bir etkileşim yolu ile daha rahat bir akıllı ömrün keyfini çıkarmasını sağlamayı umduklarını belirtti. Baş bandının ticari hale getirilip satışa sunulacağı çabucak hemen kesin olmasa da, eser çok farklı görünüyor ve şirket ticarileştirmeye karar verirse epey dikkat çekeceği söylenebilir.

Okumaya devam et...