Yaşadığı cinsel tacizi deklare etti

Fiona

New member
Portekizli olimpik yürüyüş sportmeni Ines Henriques, Rio Maior’da idman yaptığı sırada cinsel tacize uğradığını deklare etti.

Olayla ilgili Facebook’tan açıklamalarda bulunan Henriques “İşimi yaparken bu biçimde bir durum oldu, bu beni korkutuyor ve endişelendiriyor” tabirlerini kullandı. 41 yaşındaki yürüyüş sportmeni, idman yaptığı sırada uzunluğunun 1.90 metre olduğunu düşündüğü bir adamın kendisine yaklaştığını söylemiş oldu. Caniceira yolunda yaşanan olayla ilgili konuşan Henriques “Genelde herkese uygun davranırım, ben de ona günaydın dedim. Baktı, durdu ve sportmen olup olmadığımı sordu. Evet dedim, daha sonra bana epey yaklaştığını hissedip uzaklaştım.

HİÇBİR BAYAN SUSMASIN

İdmana devam etmek için hazırlanırken ayakkabılarımı çıkarmak için arabayı açtığımda bana cinsel organını gösterdi. Bütün bunlar iki üç dakika ortasında oldu” diye konuştu. Yaşadığı olayla ilgili şikayette bulunduğunu söyleyen profesyonel yürüyüşçü, failin çabucak hemen yakalanmadığını belirtirken “Bu bir hatadır, bayan olarak susmamalıyım. hiç bir bayan cinsel taciz karşısında susmasın” dedi.

Henriques, mesleğinde 50 kilometre yürüyüşte 2018’de Berlin’de Avrupa şampiyonu, 2017’de ise Londra’da dünya şampiyonu oldu. Ines Henriques toplamda 3 kere olimpiyatlara katılmıştı.